Сайт joomix.org
Протидія домашньому насильству
header

Запобігання та протидія домашньому насильству

nasilstvo

Законодавчі акти

 1. ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
 2. ПКМ від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі»

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

Робота "гарячої лінії". Організація роботи Національних «гарячих ліній» з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей:

- надання консультацій з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей

- надання психологічної допомоги потерпілим від торгівлі людьми та насильства

- постійне ведення та оновлення бази даних для надання консультацій по проблемі торгівлі людьми

- розробка та видання інформаційних та методичних матеріалів для консультантів телефонів довіри та «гарячих ліній»

- організація та проведення тренінгів, круглих столів, семінарів, конференцій та інших заходів для консультантів телефонів довіри та «гарячих ліній»

- надання консультацій по електронній пошті з питань виїзду за кордон з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)

Національна дитяча «гаряча лінія»  0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).

 16 dniv

Мобільна бригада

На базі комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» діє Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Утворена розпорядженням голови селищної ради від 03.06.2020р. №114. До її складу входять спеціалісти Центру надання соціальних послуг, Служби у справах дітей, поліцейські офіцери громади. Під час виїздів Мобільної бригади проводяться профілактичні бесіди з кривдниками щодо неприпустимості вчинення домашнього насильства та надається інформація щодо прав постраждалих осіб.

Наголошується, що вчинення злочину (насильства) з використанням умов воєнного стану є обставиною, яка обтяжує покарання, тому покарання буде наближеним до максимального. Постраждала особа може звернутися в Старовижівське бюро правової допомоги для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, на «гарячі урядові лінії», Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, Центр соціально-психологічної допомоги.

 

Що потрібно знати  потерпілим від домашнього насильства

Домашнє насильство -  це такі дії одного члена сім'ї по відношенню до іншого, які порушують громадянські права та свободи людини, або які призводять до фізичного, психічного чи морального страждання., а також погрози вчинення таких діянь тощо.

Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та  особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).         Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням)  як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів міських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я, громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства. Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.

Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду — судовий збір не сплачується.

Потерпіла особа може вимагати від кривдника компенсації: її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає з метою уникнення домашнього насильства, періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника.

Що робити у разі домашнього насильства

Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства, необхідно одразу викликати поліцію – 102 або звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства:

Терміновий заборонний припис.

Підстава: ініціатива поліції або заява постраждалої особи.

Передбачає для кривдника:

- зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;

- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.

Термін дії припису - до 10 діб.

Обмежувальний припис.

Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.

Передбачає для кривдника:

- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);

- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;

- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи;

- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;

- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування - до 6 місяців.

Пам`ятайте найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!

30 липня у світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю ОНН з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим та протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності і у XXI столітті для жодної країни світу. За даними представництва Міжнародної організації з міграції, понад 300 000 людей в Україні постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.

Наразі для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або закордон та шукають нову роботу.

Якщо раніше поняття «торгівля людьми» включало в себе здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів. Держава вживає різноманітні заходи з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею.

Для отримання додаткової інформації про проблему торгівлі людьми, а також контактів організацій, які працюють у напрямі протидії торгівлі людьми, відвідайте сайт: https://stoptrafficking.org

Увага! Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: Зі стаціонарних телефонів в Україні – 0 800 505 501З мобільних телефонів в Україні – 527Безкоштовно та конфіденційно. Щодня з 8.00 до 20.00Урядова лінія з протидії торгівлі людьми – 15-47 Уповноважений Верховної Ради України з прав людини – 0 800 501 720

Інформаційна кампанію для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства

Міністерство юстиції України інформує про запуск інформаційної кампанії системи надання безоплатної правової допомоги для постраждалих від сексуального насильства під час війни та домашнього насильства.

Мета кампанії - висвітлити проблему насильства в умовах війни, поінформувати про можливість отримати кваліфіковану допомогу від держави, у тому числі правову, та мотивувати постраждалих звертатися по допомогу та діяти, щоб захистити себе. Розголос важливий - це спонукає інших звертатися по допомогу.

Тож звертаємось із проханням підтримати цю кампанію та долучитися до поширення інформаційних матеріалів від системи безоплатної правової допомоги (відеороликів, інфографік та інформаційних карток) серед працівників, а також у соціальних мережах, на сайті та інших ресурсах.

Крім того, просимо розглянути можливість розміщення відеороликів на площинах, передбачених законодавством для розміщення соціальної реклами.

Так більше людей зможуть дізнатись про можливість отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права.

З відеороликами можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1qtchCHTvUTlC323IoocZIRtiIw2aYavv7usp =share_link.

Матеріали інформаційної кампанії будуть публікуватися поступово на сторінках Міністерства юстиції України та системи надання безоплатної правової допомоги у соцмережах та надсилатимуться додатково.

Детальніше - за посиланням: https://legalaid.gov.ua/novyny/postrazhdali-vid- seksualnogo-nasylstva-pid-chas-vijny-ta-domashnogo-nasylstva-mozhut-otrymaty- bezoplatnu-pravovu-dopomogu-vid-derzhavy/.

Міністерство юстиції України

Сексуальне насильство під час війни: що робити та куди звернутися за допомогою

Під час воєнного стану сексуальне насильство застосовується для деморалізації мирного населення. Воно означає зґвалтування або будь-який інший напад сексуального характеру, вчинений стосовно жінок, чоловіків або дітей. Його наслідки можуть бути жорстокими та полягати у сильному фізичному та психологічному впливі на жертв та інших свідків.

Сексуальне насильство внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту  –  не просто кримінальний злочин, це порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини (Конвенція про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року).

Як діяти якщо ви чи інша людина постраждала від сексуального насильства

Подбайте про безпеку

Залиште місце злочину, забезпечте собі фізичну та психологічну безпеку, наскільки це можливо.

Зверніться за медичною допомогою.

Зверніться за медичною допомогою для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров’я до закладів охорони здоров’я (пункту невідкладної медичної допомоги).

Важливо не приймати душ чи ванну, не чистити зуби тощо до проведення судово-медичної експертизи або огляду лікарів.

Відповідно до законодавства заклади охорони здоров’я зобов’язані проводити медичне обстеження постраждалих від сексуального насильства осіб, які до них звернулися, та документувати його результати.

Необхідно вимагати від лікарів та обов’язково зберігати оригінали медичних довідок, висновки судово-медичних експертиз, рецепти, направлення, рекомендації тощо. Також, на вимогу постраждалої особи надається необхідна інформація про медичну допомогу у вигляді довідки № 028/о або № 027/о.

Повідомте про злочин органи влади

 1. Національну поліцію України за номером 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції). При зверненні до поліції важливо переконатися, що звернення до правоохоронних органів зареєстровано (інформація внесена в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та відкрито кримінальне провадження).
 2. Прокуратуру (контакти).
 3. Військову адміністрацію за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.

Якщо ви знаходитеся на тимчасово окупованій території

Якщо ви не маєте змоги звернутися до уповноважених органів влади України, потрібно повідомити про злочин:

 • Офіс Генерального прокурора  (лінія щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту: +38 096 755-02-40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal); електронну пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.). У разі направлення інформації за допомогою електронної пошти необхідно зазначати свої ПІБ та засоби зв’язку.
 • Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  (+38 044 253-75-89 або 0800 501 720 або на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)

У разі направлення інформації за допомогою електронної пошти необхідно зазначати свої ПІБ та засоби зв’язку.

Максимально задокументуйте злочин

За можливості проведіть фото/відео фіксацію та зафіксуйте можливих свідків.

Зберігайте фото-, відеозаписи, одяг, який був на постраждалій особі. Одяг може містити сліди злочину.

Для того щоб можна було застосувати докази для притягнення винних до відповідальності за вчинення злочинів проти статевої свободи важливим фактором є їхнє правильне збирання та зберігання.

Необхідно зібрати сліди біологічного походження (сліди нападника на тілі, під нігтями тощо).

Якщо на території вчинення злочину ведуться активні бойові дії і звернутися до правоохоронних органів або медичного закладу неможливо для фіксації злочину їх необхідно зібрати самостійно та зберегти.

Як збирати та зберігати докази самостійно

Їх можна відібрати на чистий марлевий або ватний тампон, який потрібно попередньо змочити водою, загорнути тампон трубочкою у сухий чистий папір та покласти до зіп-пакету або іншого поліетиленового пакету, надійно запакувавши його.

Пакет слід підписати, вказавши, звідки взято зразок (з якої частини тіла чи поверхні), а також зазначивши дату та час забору.

Така сама процедура із речовими доказами (одягом та іншими предмети зі слідами злочину). Обов’язково докази необхідно опечатувати (двоє сусідів або інших осіб ставлять підписи на кожному такому пакеті та за можливості вести фото або відеозйомку збирання доказів).

Останнім етапом є складення акту, в якому у довільній формі необхідно вказати: дату, місце складання, а також прізвища, імена та підписи осіб, які його склали, їхні контакти та описати, що сталося, які докази зібрано, куди їх поміщено та як опечатано.

Зібрані докази необхідно зберігати в сухих умовах, уникаючи впливу прямих сонячних променів. Коли з’явиться можливість терміново передайте їх правоохоронцям за описом, який ви склали. Опис має бути в двох екземплярах, один із них, з відміткою про прийняття має залишатися у вас до завершення розслідування.

Зафіксуйте інформацію щодо вчиненого кримінального правопорушення

 • Обставини злочину з детальним описом (обов’язково занотувати найважливіші обставини події, оскільки розслідування міжнародних злочинів триває довго і деякі деталі можна забути);
 • місце злочину (конкретна адреса або позначка на карті);
 • дату та час вчинення злочину;
 • ПІБ, дата народження, контактні дані постраждалої особи;
 • інформацію про свідків злочину (ПІБ, дата народження, контактні дані);
 • детальну інформацію про особу/осіб, які вчинили злочин (кількість злочинців, якщо відомо – імена та посади, в якій уніформі вони були, чи мали при собі зброю та яку, транспортні засоби, про що розмовляли між собою, з керівництвом та що саме казали, які відносини були між злочинцями – чи це були рядові солдати або їх керівництво, чи згадували при вас ранги, імена один одного тощо);
 • інформацію про інші випадки таких злочинів у даній місцевості;
 • завдану шкоду (матеріального, морального, психологічного характеру).

Як отримати психологічну та юридичну допомогу

Особи, які постраждали від сексуального насильства під час воєнних дій чи збройного конфлікту, мають право на безоплатне отримання медичної, соціальної та психологічної допомоги, інших соціальних послуг, безоплатну правову допомогу.

Як отримати правову допомогу

Система БПД постраждалим надає безоплатну вторинну правову допомогу постраждалим від сексуального насильства під час війни, як-от:

 • Консультації та роз’яснення з правових питань
 • Допомогу в написанні заяв та скарг (зокрема, заяви до поліції про вчинення злочину)
 • Представництво у кримінальних провадженнях про вчинення злочину
 • Допомогу у передачі інформації щодо фактів вчинення сексуального насильства до Міжнародного кримінального суду
 • та інші послуги.

Щоб отримати правову допомогу

Також по правову допомогу можна звернутися до таких організацій:

Як отримати психологічну допомогу

Організації, до яких можна звернутися за отриманням психологічної допомоги:

Про право на отримання постраждалою особою відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням

Постраждалі особи можуть домагатися різних форм відшкодування через використання різних засобів на національному та міжнародному рівнях, зокрема:

 • через цивільний процес, поданням цивільного позову про відшкодування проти особи чи групи осіб, визнаних винними у вчиненні злочину (сексуального насильства) відповідно до кримінального законодавства на національному рівні, тобто національними судами;
 • через Цільовий фонд Міжнародного кримінального суду для постраждалих, місія якого – надавати підтримку постраждалим від геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів згідно з юрисдикцією Міжнародного кримінального суду через два його окремі мандати – відшкодування та допомоги. Цільове фінансування становить важливу частину ресурсів Цільового фонду за мандатом допомоги, особливо для підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та звірствами.

Як передати інформацію до міжнародного кримінального суду

Передати інформацію до міжнародного кримінального суду можна через:

 • Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду у Гаазі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (писати можна будь-якою мовою);
 • Офіс Генерального прокурора України: warcrimes.gov.ua. (сайт для централізованого збору інформації про воєнні злочини), де можна завантажити фото та відеоматеріали, які в подальшому будуть використані для відновлення правосуддя в Україні та міжнародних органах;
 • Телеграм-боти: Cлужби безпеки України: @stop_russian_war_bot; Кіберполіції України: @ukraine_avanger_bot.

 ____________________________________________________________________________

Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює про необхідність забезпечення захисту прав людей з особливими потребами, їх гідності та благополуччя, адже люди з обмеженими можливостями – це не просто категорія людей, це окремі історії, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. Наш спільний обов’язок - виявляти турботу і милосердя, з розумінням ставитися до найбільш незахищеної частини суспільства, допомогти відчути себе рівними серед громадян.

hotline

hot 2023

Анонси та оголошення

Error: No articles to display

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ РІШЕННЯ ПРО РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЧЕВЕЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

Сесії селищної ради

Безоплатна правнича допомога

Цивільний захист та територіальна оборона

Пробація

Паспорт громади

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Програма соціально-економічного розвитку

Регуляторна політика

Публічні закупівлі

Освіта

Культура

Соціальний захист

Центр надання адміністративних послуг

Консультативно-дорадчі органи

Оголошення-громадських-слухань

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене